از قلب درون کوله پشتی تا پیوند | بیماری

: از قلب درون کوله پشتی تا پیوند

۱۰ ماه پیش

نظر بدین

به وسیله سرویس پزشکی و سلامت

: از قلب درون کوله پشتی تا پیوند

نوشته شده به وسیله سرویس پزشکی و سلامت

استن لارکین Stan Larkin بیست و پنج ساله، بیشتر از یه سال قبل بیمارستان رو بدون قلب واقعی ترک کرد و حالا اون واسه جا به جایی قلب پوشیدنی مصنوعی خود با یه قلب انسانی، به مرکز قلب و عروق دانشگاه میشیگان فرانکل برگشت. این جراحی یه پیروزی منحصر به فرد حساب می شه.

لارکین اولین بیماریه که قلبی به طور کامل مصنوعی ۵/۱۳ پوندی داره که می تونه در کوله پشتی خود حمل کنه. این قلب اونو تا وقتی که یه قلب پیوندی در دسترس باشه زنده نگه می داره. اون این قلب مصنوعی رو در اواخر سال ۲۰۱۴ در مرکز قلب و عروق دانشگاه میشیگان فرانکل گرفت. این عمل جراحی به وسیله دکتر جاناتان هافت (Jonathan Haft, M.D.) انجام شد.

لارکین از کاردیومیوپاتی ارثی رنج می بره. کاردیومیوپاتی یه نوع مشکل قلبی است که در اون فرد به ظاهر سالمه اما می تونه یهویی دچار حمله قلبی شده و به مرگ منجر می شه. این بیماریه که بعضی وقتا موجب مرگ یهویی ورزشکاران می شه.

این قلب موقتی مصنوعی وقتی استفاده می شه که هر دو طرف قلب نارسا باشه و دستگاه های عادی حمایتی قلب واسه زنده نگه داشتن مریض کافی نباشه. طبق آمارهای انجمن قلب آمریکا، ۷/۵ میلیون نفر در آمریکا از بیماریای قلبی رنج می برن و حدود ۱۰ درصد از اونا دچار نارساییای شدید هستن.

مدیر مرکز قلب و عروق فرانکل دکتر دیوید جی پینسکی (David J. Pinsky, M.D.) گفت: “این موضوع که داستان لارکین به شکل عمومی در اومد باعث الهام بخشیدن به خیلی از بیماران شد و هم اینکه در آینده پزشکی و پزشکان بسیار موثر بود.”

امید به زندگی پیوند قلب مصنوعی

.

منبع :

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*