از لوازم آرایشی تاریخ گذشته استفاده نکنید | بیماری

: از لوازم آرایشی تاریخ گذشته استفاده نکنین

تا بحال به این فکر کردین که اجناس آرایشی هم منقضی می شن؟ اجناس آرایشی از مواد شیمیایی و طبیعی ساخته شدن که پس از یه مدت منقضی شده و باکتریای خطرناکی در اون رشد می کنن، یعنی ممکنه از اون پس به پوست و چشمون شما آسیب برسانند!

بیشتر مارکای اجناس آرایشی، تاریخ انقضا بر روشون حک شده. مخصوصا، تاریخ حک شده در زیر یا دور و بر فونداسیون خود رو چک کنین، چون که به کار گیری اینجور اجناس آرایشی تاریخ گذشته ممکنه پوست رو تحریک کرده و واسه جوش زدن آماده کنه.

هم اینکه ممکنه از جدا شدن مایع متوجه انقضای محصول شید بطوری که روغن در پایین نشست کرده و رنگ به بالا رفته. این فونداسیون بی اثره و روی پوستتون میماسد و ممکنه منافذ پوستتون رو بسته کنه.

ریمل رو هیچوقت نباید بیشتر از ۶ ماه پس از خرید نگهداری کنین، حتی اگه هنوز تازه بنظر برسه و خشک نشده باشه. به کار گیری ریمل فاسد و منقضی باعث می شه تا چشماتون آزار ببینن یا حتی شرایط بوجود اومدن ورم ملتحمه جفت و جور شه.

کانسیلر هم بخاطر غلظت و انسجامش ۱۲ ماه عمر داره، این خاصیت اجازه نمیده که باکتریا به سرعت شکل بگیرن. رژ لبا هم معمولا تا ۱۲ ماه سالم می مانند، و اگه شبا اونا رو در یخچال نگهداری کنین، حتی عمرشون بیشتر هم می شه! اگه فهمیدین که رژ لبتان بو یا طعمی غیر عادی پیدا کرده، وقتش شده که اونو دور بندازین.

سایه چشم و اجناس پودری، حدود ۳ سال عمر می کنن، چون که فرم پودری اونا مانع از رشد باکتری می شه. واسه اینکه عمر مداد خط چشم رو بیشتر کنین، اونو بارها تراش بدین تا پوشش خارجی مداد تراشیده شه. اگه از مدادهای خود هم به درستی نگهداری کنین، حدود ۳ سال باقی خواهند موند.

واسه اینکه مطمئن شین که اجناس آرایشی تون تا حد ممکن باقی خواهند موند، مطمئن شید که اونا رو به درستی نگهداری می کنین. درب اونا رو محکم ببندین، و در محیطی به دور از گرما و رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری کنین. با این مراقبتا می تونین اجناس خود رو واسه ماه ها یا حتی چند سال نگهداری کنین.

sorkhabsefidab.com

.

منبع :