دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد دره شهر

تکه ای از متن پایان نامه :

 

  1. 2007 انجام گردید معلوم گردید که جوانانی که در مرحله بالای هویتی قرار داشتند والدینشان استقلال را تشویق وکنترل کمي‌ را بر آنان اعمال مي‌ کردند .والدین جوان با هویت سردر گم شیوه‌هاي فرزند پروری غیر ثابتی را اعمال مي‌ کردند وجوانانی با هویت دنباله رو والدینشان کنترل زیادی بر آنها اعمال کرده و استقلال را کمتر تشویق مي‌ نمودند (ابطحی، 1389)
  2. عامل ترتیب تولد فرزندان در خانواده :فاصله سنی فرزندان باعث مي‌ گردد که نه تنها برخورد والدین با آنها متفاوت باشد بلکه این امر ارتباط فرزندان با همدیگر را تحت تاثیر قرار مي‌ دهد وبه تبع آن هویت نیز تحت شعاع قرار مي‌ گیرد (ربانی1390).
  3. عامل سن :عامل دیگری که در شکل گیری هویت تاثیر میگذارد سن نوجوان می باشد هر چه به طرف سال‌هاي آخر دبیرستان وسپس دانشگاه نزدیک مي‌ شویم تعداد افرادی که به کسب هویت مي‌ رسند افزایش پیدا مي‌ کنند .

هر یک از عوامل منجر به دست یابی نوعی از هویت مانند هویت فردی راهویت اجتماعی  وهویت فرهنگی ،هویت ملی یا قومي‌ وهویت دینی یا مذهبی مي‌ شوند که هرکدام کارکرد وخاصیت ویژه ای در زندگی فرد ایفاد مي‌ کند ودر فرهنگ‌هاي قدیمي‌ تر نوجوانان در شکل گیری این انواع هویت از بزرگسالان خود تقلید مي‌ کردند (مقدس،1390).

در فرهنگ‌هاي سنتی کنونی نیز چنین می باشد وفرد با زندگی در محیطی بهتر به هویتی سهل الوصول ویک تکه دست مي‌ یابد اما با پیشرفت جوامع وشیوع زندگی گسترده تر شهری که فرهنگ‌هاي جدید وجوامع هویت یابی برای بسیاری از افراد کار دشواری می باشد و تا وقتی که بحران هویت حل نشده باشد فرد مفهوم یک پارچه ای از خود با سلسله معیارهای ارزیابی ارزشمند خویش در زمینه‌هاي عمده زندگی همچون جهت گیری شغل وجهان بینی وهم چنین ازدواج نخواهد داشت . در این جوامع پیچیده به ناچار تسلیم طلبی وشکل گیری هویت (هویت دنباله رو )جای خود را به درگیری وجست جوگری مي‌ دهد وهویتی چهل تیکه شکل مي‌ گیرد (هاشمی،1389).

کسب هویت ودست یابی به بالاترین سطوح آن موضوعی می باشد که در سال‌هاي اخیر بطور جدی مورد پژوهش ومطالعه قرار گرفته می باشد هم چنین مطالعات پژوهش‌هاي انجام شده هویت در مسائلی از قبیل اعتیاد ،ایدز ،طلاق و….ومشکلات رفتار ی که تهدید کننده سلامت جامعه هستند تأثیر موثری دارد بدین ترتیب منزلت‌هاي نابالغ هویت به خصوص هویت سردر گم آسیب پذیری افراد را در برابر این مسائل 

 

 

 

مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد دره شهر

مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد دره شهر

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد: مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی‌