دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

زن به گفته شوهرش بی توجهی نماید ناچار به طلاق و جدایی از او می باشد. نکته جالب در این قضیه قانونی شدن این نوع طلاق می باشد که به دو صورت می باشد که اول زن تایید که شوهرش لفظ طلاق را جاری کرده و دوم اینکه شاهدی بر جاری شدن لفظ طلاق وجود داشته باشد که در دادگاه شهادت دهد و در هر دو صورت رضایت یا عدم رضایت زن بی اثر می باشد.

راه رفع این مشکل در صورت رضایت زوجین به ادامه زندگی طلاق دادن زن  وسپس عقد مجدد او توسط شوهر می باشد که خود معضلات عدیده ای برای زن به دنبال دارد.

از مصادیق دیگر خشونت علیه زنان می توان به ناتوانی تصمیم گیری دختران و زنان در خانواده به علت وابستگی، نبود طرفداری والدین زن از طلاق و رهایی از زندگی و خشونت، علل فرهنگی ترس و وحشت زنان از این طریق به دلیل نداشتن پایگاه اجتماعی و طرفداری، ترس مداوم از انتقام شوهر و خانواده او، بدون اثبات ادعاست.

کارشناسان مسائل اجتماعی معتقدند که عدم آگاهی زنان از حقوق خود، اصرار بیش از حد زنان نسبت به دوام خانواده و به خصوص فرزندان، نبود احساس مسئولیت مردان و عدم ابراز اعمال خشونت از طرف زنان به علت های فرهنگی را از علت های اصلی و موانع اصلی و طرفداری از زنان در مورد خشونت می دانند.

خشونت علیه زنان و دختران به چند عامل مانند سنت های غلط در جامعه و فقر فرهنگی بستگی دارد. متأسفانه در جامعه سنتی زن به عنوان یک وسیله مطرح می باشد و از حداقل حق و حقوق خود نیز برخوردار نیست، زن به عنوان یک شهروند، خارج از بحث جنسیت ها، از حق و حقوق مساوی و برابر برخوردار می باشد و به عنوان یک بشر بایستی تمامی حقوق رعایت گردد. متأسفانه خشونت علیه زنان و دختران در بعضی از مناطق از همان اوایل کودکی نمود پیدا می کند و در این مرحله از زندگی با جنس مونث برخوردهای بدی می گردد. تبعیض علیه جنس مونث متأسفانه در جامعه ما پیامدهای منفی زیادی در برداشته می باشد به دلیل فرهنگ غلط که بر جوامع سنتی بعضی مناطق حاکم می باشد دختران نمی توانند ادامه تحصیل بدهند، این امر باعث سرشکستگی دختران و احتمال به خودکشی به نشانه اعتراض به وضع موجود می باشد، توانمند  سیاست جنایی اقتراقی نیز به اتخاذ تدابیر و شیوه های ویژه و خاص پیشگیری و سرکوبی کیفر در قبال بعضی پدیده های مجرمانه تأکید دارد. در چارچوب یک سیاست جنایی افتراقی می باشد که پیشگری از بزه دیدگی گروه های خاصی نظیر زنان، کودکان و سالخوردگان مورد توجه ویژه قانون گذاران و سیاست گذاران قرار گرفته می باشد و سیاست کیفری افتراقی یکی از همین تدابیر ویژه می باشد که با مقرر کردن طرفداری

 

 

 

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران