دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

در کشور ما در قیاس با پاره ای کشورها پدیده خشونت کمتر رخ می دهد اما به هرحال واقعیت تلخی می باشد که هست و عواملی نظیر بی پناهی اعضای آزار دیده ،ترس و شرم اعضای خانواده در اظهار آزار، کاستی های قانونی، بی توجهی نهادهای حمایتی و هزاران عامل دیگر درگسترش این امر دخیل می باشد.

سازمان بهداشت جهانی نیز انواع مختلف خشونت اقارب نسبی را براساس دوره زندگی به صورت زیر تقسیم بندی کرده می باشد:

دوره پیش از تولد : سقط جنین به دلیل جنسیت، تحت تأثیر کوشش برای از بین بردن جنین در طول بارداری

دوران نوزادی : سوءاستفاده فیزیکی، جنسی و روانی از نوزادان دختر

دوران کودکی : ازدواج کودکان، ختنه دختران، سوءاستفاده فیزیکی، جنسی و روانی، تجاوز محارم، تن فروشی کودکان و بهره گیری از آنان در فیلم ها و ویدئوهای مستهجن

دوران نوجوانی و جوانی : خشونت در قرارهای عشقی و عشقبازی ( به عنوان مثال : پاشیدن اسید و تجاوز )، ارتباط جنسی با زورگیری اقتصادی (به عنوان مثال : دختران محصلی که به خاطر مخارج مدرسه با مردانی همسن پدرشان ارتباط جنسی دارند )، تجاوز محارم، سوءاستفاده جنسی در محل کار، تجاوز، تهدید جنسی، اجبار در تن فروشی و ویدئوهای مستهجن، قاچاق زنان، شراکت در اعمال خشونت، تجاوز همسر، سوء بهره گیری مالی و قتل، شرکت در قتل، سوء بهره گیری روحی- روانی، سوء بهره گیری از زنانی که نقص عضو دارند، اجبار به بارداری.

دوران میانسالی : اجبار به خودکشی یا قتل بیوه ها به علت های اقتصادی، ارتباط جنسی با سوء بهره گیری جنسی و روانی.

نوعی از خشونت که به وسیله اقارب نسبی اتفاق می افتد خشونت جنسی می باشد، این خشونت عبارت می باشد از هرگونه رفتار غیر اجتماعی نامتعارف غیرشرعی یا غیرقانونی جنسی اعم از لمس کردن بدن تا تجاوز و هتک حیثیت بدون رضایت زن و یا اعمال منافی عفت علیه او در زندگی خصوصی و قلمرو روابط خشونت امری می باشد که آموخته می گردد مردانی که زنان خود را مورد خشونت قرار میدهند پسران آنها در بزرگسالی این رفتار را نسبت به همسرشان اعمال می کنند و این روند همینطور ادامه پیدا میکند.
یکی از مسائلی که در جامعه ما هست ازدواج های مدرن و زندگی سنتی می باشد. ازدواج در گذشته به صورت سنتي بين افراد مستقر مي گردید و در آن خانواده پسر پس از انتخاب دختري به خواستگاري می رفتند و او را به عقد پسر خود در مي آوردند. و زندگی آغاز می گردید در اين نوع ازدواج دختر و پسر شناختي از هم نداشته اما با گذشت زمان با گسترش وسایل ارتباطی و….با نوعی دیگر از زندگی آشنا شدند جامعه ما در حال گذر از سنت به مدرنیته می باشد میدانیم که جهان مدرنیته متاخر به شدت بازتابی

 

 

 

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران