دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

تکه ای از متن پایان نامه :

 پژوهش ها دو توجه عمده تعهد سازمانی6 و دلبستگی شغلی7 بیشترین توجه را به خود جلب نموده اند و موضوع فراتحلیل های بسیاری قرار گرفته اند(کوهن8، 2007).

در مجموعه ادبیات روانشناسی صنعتی سازمانی، تحقیقات نشان داده اند که توجه مثبت و علاقه مندى به شغل (دلبستگی شغلي) و به سازمان (تعهد سازمانی) سبب کوشش و كوشش كارى بيشتر و در نتيجة افزايش عملكرد خواهد گردید(چن و فرانسيسكو1، 2003؛ به نقل از یوسف زاده، 1390).

همچنین از آنجا که افراد در سازمان ها دارای توجه های شغلی متعددی هستند، مطالعه ویژگی‌های شخصیتی و  توجه های کارمندان به دلیل نتایج قابل ملاحظه ای که می تواند بر تعهد سازمانی، دلبستگی شغلی و بهبود رفتار سازمانی داشته باشد طی چند دهه گذشته مورد توجه پژوهشگران و طاحبنظران بوده می باشد. پژوهش های انجام شده در مورد ویژگی های شخصیتی اعضای سازمان ها باعث می گردد تا مدیران از نوع توجه کارکنان نسبت به خود و سازمان آگاه شوند و دریابند که آیا سیاست و رویه ای که به اجرا در آوردند منصفانه می باشد یا خیر؟ (رابینز2، 1998؛ به نقل از زارع، 1390).

پس بخشی از تحقیقات رفتار سازمانی توجه خاص به توجه­های شغلی دارند که تعهد سازمانی و دلبستگی شغلی مانند این توجه­ها می باشد (زکی، 1383). توجه فرد نسبت به کارش نشان دهنده ی ارزشیابی منفی یا مثبتی می باشد که وی درمورد ی جنبه ای از محیط کاری اش دارد. و بیشتر پژوهش هایی که اخیراً در حیطه ی رفتار به اقدام آمده می باشد ناظر بر توجه های شغلی افراد در سازمانهای کاری مربوط به خودشان می باشد؛ که با در نظر داشتن آن چیز که اظهار گردید پژوهش حاضر بدنبال مطالعه ارتباط ویژگی های شخصیتی با دلبستگی شغلی و تعهد سازمانی کارکنان می باشد.

6 – organizational commitment

7 – job Involvement

8 – Cohen

1 – Chen & Francesco

2 – Robbins

 

 

 

 

مطالعه ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

مطالعه ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه رشته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی : مطالعه ارتباط بین ویژگی های شخصیتی با تعهد سازمانی