دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

 بعضی از مصادیق خشونت جنسی نظیر تهدید، توهین یا داشتن روابط نامشروع با دیگران، قابلیت قرار گرفتن در دسته ی آزارهای روانی نیز دارند. درجه پذیرش یا طرد این نوع خشونت در خانواده که پنهانی ترین نوع آن نیز به شمار می رود به فرهنگ روابط جنسی زن و شوهر در آن جامعه بر می گردد. در بعضی از فرهنگها چنین تلقی می گردد که عموماٌ تجاوز یا آزار جنسی جرمی می باشد که قابلیت تحقق توسط شوهر داخل در عقد ازدواج و یا عدم رضایت زوجه را ندارد .زیرا که عقیده ازدواج این می باشد که زن جزء دارایی شوهر می باشد و یا اینکه زن پیمان بسته می باشد هر زمان که شوهر از او بخواهد در اقدام جنسی تن در دهد.

خشونت یا آزار جنسی هرگونه سوء رفتار جنسی می باشد که نسبت به زن انجام می شود. اجبار زن به تمکین (نزدیکی بدون رضایت زوجه ) عصبی شدن به هنگام رد تقاضای نزدیکی و اصرار در انجام روابط جنسی، الزام زن به برقراری روابط جنسی نا متعارف و آزار دهنده ( نظیر برقراری ارتباط جنسی از راه دهان و مقعد ) بهره گیری از اشیاء یا ضرب و جرح زن به هنگام ارتباط جنسی، دادن یا خوراندن مواد مخدر به مقصود برقراری آمیزش جنسی یا تسهیل آن، اجبار به برقراری ارتباط جنسی بلافاصله پس از زایمان و ترخیص از بیمارستان، بهره گیری از عبارت تحقیر آمیز در مورد وضع ظاهری زن، اجبار زن به هرزه نگاری ( مقالات، عکسها، مجلات یا فیلم های مستهجن ) نادیده گرفتن حقوق مربوط به تولید مثل نظیر سرباز زدن از برنامه های تنظیم خانوادگی، دروغ گفتن به همسر در خصوص بهره گیری از راههای پیشگیری از بارداری، آگاه نکردن زن در صورت ابتلاء به بیماریهای مقاربتی مانند ویروس .H.I.V و اجبار به سقط جنین.[1]

به طور کلی خشونت های جنسی را می توان به چهار دسته تقسیم بندی نمود : اجبار به انجام هر رفتار جنسی برخلاف میل زن، اجبار به تماشای تصاویر، فیلم و یا صدایی که بار جنسی دارد، عدم رعایت بهداشت جسمی در زمان برقراری ارتباط جنسی و کوتاهی در پیشگیری از بارداری که موارد مکرر سقط را بسیار جدی تر از این ها باشد اما مسلما ٌنتیجه این مزاحمت ها، سلب آرامش روانی و خدشه به شخصیت جنس زن می باشد.

در یک تعریف کلی، به هر نوع فعالیتی که در فضای عمومی از سوی فردی در برخورد با فرد دیگر صورت بگیرد، به گونه ای که باعث آزار و اذیت آن فرد گردد، مزاحمت خیابانی گفته می گردد، مزاحمت رفتار یا گفتاری می باشد که روحا ٌو گاه جسماٌ باعث آزار جنس زن می گردد او را از ادامه ی این مزاحمت و یا عواقب احتمالی آن به وحشت می اندازد، یا باعث اضطراب می گردد. این رفتار یا گفتار می تواند شامل هر کلام توهین آمیز و منافی عفت، و پیشنهادهای خلاف اخلاق باشد. و چیزی که در همه ی این ها مشترک می باشد، احساس نامطلوبی می باشد که در زن ایجاد می کند و امنیت روانی او را دستخوش تزلزل می کند.

[1]. معتمدی مهر، مهدی : طرفداری از زنان در برابرخشونت، سیاست جنایی انگلستان، نشر زیتون، سال1380، ص189 .

 

 

 

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران