دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :    مطالعه ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 واقعیت این می باشد که در جهان امروز آن چیز که بیش از همه دارای اهمیت، منابع انسانی می باشد. این منابع انسانی هستند که سرمایه ها را متراکم می سازند، از منابع طبیعی بهره برداری می کنند، سازمان های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را به وجود می آورند و توسعه ملی را پیش می برند.

نيروي انساني، در صورتي مي تواند كار مفيد و مؤثر داشته باشد كه داراي انگيزه مناسب، روحيه مناسب و علاقه و دلبستگی به شغل و تعهد سازمانی بالايي باشد. دلبستگی شغلی و تعهد سازمانی، جايگاه ويژه اي را در مطالعات مديريت منابع انساني و رفتار سازماني، دارا مي باشد؛ زيرا اين ساختار مي تواند در جهت پيش بيني رفتارهاي سازماني در آينده، نظير ترك شغل، تأخير در حضور به موقع در محل کار، كم كاري، غيبت و به عبارتی بیگانگی از کار مؤثر باشد و بر بهره وري نيروي اسانی تأثير به سزايي داشته باشد. بنابراين، لازم می باشد، براي شناخت بهتر وضع موجود، از نظر فرهنگ و اخلاق كار و به طور مشخص دلبستگی شغلی و تعهد سازمانی و عوامل مرتبط با آنها مطالعاتي صورت گيرد. و  از آنجا كه، رفتار كاركنان در سازمان، مي تواند متأثر از ویژگی های شخصیتی شان باشد، از اينرو، آگاهي از آنها براي مديران سازمانها نیز ضروري به نظر مي رسد.

همچنین شواهد موجود حاکی از آن می باشد که افراد روان رنجور و ناراضی، سازمان خود را ترک می کنند و نیز بیشتر استعفا می دهند(کرمانی، 1387). پس مطالعه ویژگی های شخصیتی کارکنان اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

به عبارتی ويژگي هاي شخصيتي افراد به عنوان عواملي براي تعيين رفتار و توجه های آنان اقدام مي كند. که به نظر می رسد مي توان با شناسايي اين ويژگي ها، میزان تعهد و دلبستگی کارکنان را پیش بینی نمود. و آگاهي از شخصيت افراد به مديريت سازمان كمك می كند تا افراد واجد شرايط را در پست هاي مختلف سازمان بگمارد كه اين كار نیز به نوبه خود باعث خواهد گردید نارضایتی كاركنان كاهش و رضايت شغلي آنان افزايش يابد.

– هدف کلی پژوهش: تبیین ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين كاركنان.

 

 

مطالعه ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

مطالعه ارتباط بین ويژگي هاي شخصيتي با تعهد سازماني و دلبستگي شغلي در بين کارکنان شرکت نفت و گاز شهر گچساران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه رشته کارشناسی ارشد رشته روانشناسی : مطالعه ارتباط بین ویژگی های شخصیتی با تعهد سازمانی

دسته بندی : دسته‌بندی نشده