دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد دره شهر

تکه ای از متن پایان نامه :

  معانی بی پایان هویت قرار دارد و تمامي‌ بحث‌هاي هویت صرف نظر از پسوند هایی که به آن افزوده مي‌ گردد بر روی این طیف قرار دارند (پیران ،1388).

گیدنز در کتاب جامعه شناسی مي‌ نویسد هویت همان چیزی می باشد که فرد بر آن آگاهی دارد،به عبارت دیگر هویت شخص چیزی نیست که در ادامه کنش‌هاي اجتماعی به او تعویض شده باشد بلکه چیزی می باشد که فرد بایستی آن را به طور مداوم و روزمره ایجاد مي‌ کند و در فعالیت‌هاي بازتابی خویش مورد حفاظت و پشتیبانی قرار دهد.(گیدنز[1]،2007)در مقابل عده ای همچون افروغ اعتقاد دارند که هویت امری می باشد اجتماعی، هویت تلاشی می باشد که جمعی از بشر ها به مقصود تداوم و فرق حیات مادی و معنوی خود بروز مي‌ دهند، و بر معیارهای گوناگونی از قبیل خانواده،خویشاوندی و مقولات انتزاعی زیرا دین مشترک مقداری تشویش همراه می باشد (لطف آبادی ،1391 )برک در سال 2007 دوره نوجوانی را به سه مرحله متمایز تقسیم مي‌ کند:

1.اوایل نوجوانی : این دوره 11تا14 سالگی را شامل مي‌ گردد ودر آن  فرد از نظر جنسی به رشد مي‌ رسد وسرعت رشد جسمانی زیاد می باشد .

  1. اواسط نوجوانی : این دوره 14تا18 سالگی را شامل مي‌ گردد ودر آن تغییرات بلوغی کامل مي‌ گردد .
  2. اواخر نوجوانی : این دوره 18تا 21 سالگی را شامل مي‌ گردد ودر آن فرد نه تنها ازنظر ظواهر بلکه از نظر پذیرش تأثیر‌هاي بزرگسال وضعیتی مشابه به آنان پیدا مي‌ کنند (برجعلی ،1390).

در طول این دوره از 11تا21سالگی نوجوانی همواره حول محور هویت یابی از سردر گمي‌ هویت به دستیابی هویت و از بحران زندگی به ثبات وآرامش در سیلان وتعلیق می باشد لازم به ذکر می باشد اگر چه رشد هویت در مراحل انتهایی نوجوانی ایجاد مي‌ گردد اما در طول دوره زندگی هم چنان ادامه مي‌ یابد (مارسیا ،2010).

این دوره به دو دلیل مهمترین مرحله در تئوری رشد محسوب مي‌ گردد اول به دلیل این که دوره گذر بین دوره کودکی وبزرگسالی می باشد . این زمان یک دوره ساختار شخصیتی می باشد مثل هویت که به ساختارهای قبل من ،خود ،وفراخود اضافه مي‌ گردد پس در طول دوره نوجوانی اصول و نقشه‌هاي کوچکی بایستی دوباره فرمول بندی شوند و نوجوانی اولین ساختار شخصیت هست . مانند رشد جنسی ،فیزیکی ، شناختی ورشد همه اصول اخلاقی (مارسیا،[2]2011) یکی از مهمترین تئوری‌هاي رشد متعلق به اریکسون می باشد. اریکسون یکی از روانکاوان می باشد که معمولا به روانشناسی خود معروفند روانشناسان خود برای[1].Giddenz

[2] .Marcia

 

 

 

مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد دره شهر

مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد دره شهر

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد: مطالعه ارتباط بین ادراک از خدا و هویت اجتماعی در سبک زندگی دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی‌