دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

می گیرد، اعلامیه رفع خشونت علیه زنان در بند ب ماده 2 صور گوناگون خشونت جسمی و روانی و جنسی که در جامعه بر زنان اعمال می گردد را شامل این موارد دانسته می باشد، تجاوز، سوء بهره گیری جنسی، آزار جنسی، ارعاب در محل کار، از قبیل موسسات ورزشی و سایر اماکن، خرید و فروش زنان و فحشای اجباری.[1]

لذا بستر وقوع خشونتهای اجتماعی، جامعه می باشد که زنان را وادار به تحمل انواع آزارها و اذیت ها، سواستفاده ها، ارعاب ها و تهدیدها می نماید..

 

گفتار اول : خشونت جسمی

خشونت جسمانی یکی از انواع بسیار خشونت می باشد. این پدیده در ساده ترین شکل به این شکل تعریف شده می باشد : « هر نوع رفتار خشنی که از روی قصد و نیت منجر به آسیب و صدمه جسمانی گردد».

خشونت به یک جنسیت اختصاص ندارد و زنان و مردان هر دو اعمال کنندگان و قربانیان آن هستند. با این وجود به نظر می رسد که میزان ارتکاب مردان به اعمال خشونت به مراتب بیش از زنان می باشد.

اولین و ظاهرترین جلوه های خشونت ایجاد صدمه بر تن و جسم زنان می باشد، آسیب های جسمانی از خراشهای کوچک و صدمه های وارده شروع شده تا قتل را شامل می گردد.[2]

آسیب های جسمانی که در حقوق جزای اختصاصی از آن به جرایم علیه تمامیت جسمانی تعبیر شده می باشد موجب ضرر و صدمه جسمانی یا بدنی می گردد و به طور قطع مهم ترین و سنگین ترین جرائمی که باعث صدمات جسمانی بدن می گردد صدماتی می باشد که منتهی به مرگ مجنی علیه گردد و قتل بر حسب اینکه غرایز جنسی و ارضاء مورد آزار و اذیت قرار می دهند و دائر مدار خشونت های جنسی، تفاوت جنسی مرد و زن می باشد که به لحاظ ضعف عمومی قوای جنسی مورد سوء بهره گیری جنسی واقع می شوند.

جرائم جنسی مانند جرائم علیه اشخاص نمی باشد بلکه جزء جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی می باشد اما جرائم مذکور که به عنف و اکراه ارتکاب می یابد هم جرم علیه عفت و اخلاق عمومی می باشد و هم با عنایت به بی توجهی مرتکب نسبت به اختیار قربانی در مورد جسم و تن خود و با در نظر داشتن آثار سوء جسمانی که ممکن می باشد این جرائم برای قربانی به دنبال داشته باشد جرم علیه اشخاص نیز تلقی می گردد لذا خشونت های جنسی حریم عفت و حیثیت زنان را لکه دار کرده و در خیلی از موارد آسیب های جسمانی نیز به زنان وارد می نماید.

[1] .ماده 2 اعلامیه رفع خشونت علیه زنان، ص124.

[2]. رمضانی مهر، محبوبه، زنان بزه دیده در فرایند کیفری، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه دامغان، سال 1386، ص28.

 

 

 

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته حقوق : مطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران